Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Quarter Final Semi-Final Final
Boys U10 Gold
Date: 1/4,1/11,1/12,1/19,1/25,1/262/12/2
Venue: Stewart Heights
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Enatai Elementary
Detail  Schedule
McGilvra
Detail  Schedule
Ridgecrest Elementary School
Detail  Schedule
Marysville Getchell High
Detail  Schedule
Mason Middle School
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U10 Silver
Date: 1/4,1/11,1/12,1/18,1/191/25,1/262/12/2
Venue: Ravensdale
Detail  Schedule
Stewart Heights
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Lobe Fields
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Ridgecrest Elementary School
Detail  Schedule
Wilburton Elementary
Detail  Schedule
McGilvra
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Wilburton Elementary
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U10 Bronze
Date: 1/4,1/11,1/12,1/18,1/191/25,1/262/12/2
Venue: Island Crest Park
Detail  Schedule
Lake Hils Elementary
Detail  Schedule
Newport U10
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Ridgecrest Elementary School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Skagit Valley Community College
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Whitman MS
Detail  Schedule
Lake Hils Elementary
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Ridgecrest Elementary School
Detail  Schedule
Skagit Valley Community College
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U11 Gold
Date: 1/4,1/11,1/12,1/18,1/19,1/25,1/262/12/2
Venue: Marymoor Park
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U11 Silver
Date: 1/4,1/5,1/10,1/11,1/12,1/18,1/191/251/312/2
Venue: Ravensdale
Detail  Schedule
Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Jefferson Playfield
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Tyee Middle School
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Shoreline Stadium
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Chinook Middle School
Detail  Schedule
Van Asselt Elementary
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Somerset elementary
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U12 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/25,1/262/12/2
Venue: Tyee Middle School
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U12 Silver
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/18,1/25,1/262/12/2
Venue: Jefferson Playfield
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Medina Elementary
Detail  Schedule
Chinook Middle School
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Sherwood Forest Elementary School
Detail  Schedule
Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U12 Bronze
Date: 1/4,1/11,1/12,1/181/252/12/2
Venue: Karl Grosch Field at Steel Lake
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Tyee Middle School
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Maywood Middle
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Jefferson Playfield
Detail  Schedule
Mill Creek Sports Park (Freedom Field)
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U13 Gold
Date: 1/4,1/11,1/12,1/18,1/25,1/261/312/2
Venue: Harbor School Vashon
Detail  Schedule
Robinswood Park
Detail  Schedule
Wilson HS
Detail  Schedule
Hiawatha
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Vashon High School
Detail  Schedule
Chinook Middle School
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
North Creek 2
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Mason Middle School
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Shorewood
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U13 Silver
Date: 1/5,1/11,1/12,1/18,1/19,1/251/25,1/262/12/2
Venue: Hazen High School
Detail  Schedule
Loyal Heights
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Newport Hills Park
Detail  Schedule
North Creek 1
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Wilson HS
Detail  Schedule
Genesee Park and Playfield
Detail  Schedule
Heritage Rec Center
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Kasch Park Sports Complex
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Addams (Summit)
Detail  Schedule
North Creek 2
Detail  Schedule
Queen Anne Bowl Playfield
Detail  Schedule
Lower Woodland
Detail  Schedule
North Creek 4
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Pending Availability
Detail  Schedule
Genesee Park and Playfield
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U14 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/181/252/12/2
Venue: Lakes High School
Detail  Schedule
Loyal Heights
Detail  Schedule
Petrovitsky Park
Detail  Schedule
Robinswood Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Archbishop Murphy High School
Detail  Schedule
Bainbridge High School
Detail  Schedule
Hiawatha
Detail  Schedule
North Creek 4
Detail  Schedule
Summit Park
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Foster High School
Detail  Schedule
North Creek 1
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U14 Silver
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/18,1/191/252/12/2
Venue: Battle Point Park
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Newport Hills Park
Detail  Schedule
Petrovitsky Park
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
Addams (Summit)
Detail  Schedule
Bainbridge High School
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Archbishop Murphy High School
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Shorewood
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Loyal Heights
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U15 Div A
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/17,1/18,1/191/262/12/2
Venue: Lakes High School
Detail  Schedule
Newport Hills Park
Detail  Schedule
Petrovitsky Park
Detail  Schedule
Phillips 66 Soccer Park
Detail  Schedule
Sedro Woolley High School
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
Kasch Park Sports Complex
Detail  Schedule
Robinswood Park
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
Maywood Middle
Detail  Schedule
North Creek 1
Detail  Schedule
Twin Ponds
Detail  Schedule
Bainbridge High School
Detail  Schedule
Garfield HS
Detail  Schedule
Hazen High School
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Magnuson
Detail  Schedule
Tahoma High School
Detail  Schedule
Lower Woodland
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Kasch Park Sports Complex
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U16 Div A
Date: 1/5,1/11,1/12,1/18,1/191/262/12/2
Venue: Battle Point Park
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Petrovitsky Park
Detail  Schedule
Sealth Stadium
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Eastlake High School
Detail  Schedule
Foster High School
Detail  Schedule
North Creek 4
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
North Creek 1
Detail  Schedule
Summit Park
Detail  Schedule
Heritage Rec Center
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Woodland Park
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Robinswood Park
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U17 Div A
Date: 1/5,1/11,1/12,1/191/262/12/2
Venue: Battle Point Park
Detail  Schedule
Kasch Park Sports Complex
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Newport Hills Park
Detail  Schedule
Franklin HS
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
Garfield HS
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
Loyal Heights
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Boys U19 Div A
Date: 1/4,1/5,1/10,1/11,1/12,1/18,1/191/261/312/2
Venue: Shoreline Center
Detail  Schedule
Central Park
Detail  Schedule
Hazen High School
Detail  Schedule
Loyal Heights
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Shorecrest HS
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Bainbridge High School
Detail  Schedule
Georgetown
Detail  Schedule
Lynnwood High School
Detail  Schedule
Garfield HS
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Marysville Pilchuck HS
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U10 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/25,1/262/12/2
Venue: Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Whitman MS
Detail  Schedule
Kasch Park Sports Complex
Detail  Schedule
Ridgecrest Elementary School
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U10 Silver
Date: 1/4,1/11,1/12,1/18,1/25,1/262/12/2
Venue: Marymoor Park
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Maywood Middle
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Ridgecrest Elementary School
Detail  Schedule
Whitman MS
Detail  Schedule
Hazen
Detail  Schedule
Newport U10
Detail  Schedule
Enatai Elementary
Detail  Schedule
Fort Nugent
Detail  Schedule
Wilburton Elementary
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U11 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/252/12/2
Venue: Chinook Middle School
Detail  Schedule
Curtis High School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Hazen High School
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U11 Silver
Date: 1/4,1/11,1/12,1/181/25,1/262/12/2
Venue: Ferrucci Junior High
Detail  Schedule
Jefferson Playfield
Detail  Schedule
Karl Grosch Field at Steel Lake
Detail  Schedule
Petrovitsky Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Maywood Middle
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Hazen High School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)
Detail  Schedule
Somerset elementary
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Van Asselt Play Field
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U12 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/25,1/261/312/2
Venue: Battle Point Park
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
Woodinville Sports Field
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Maywood Middle
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Hazen High School
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U12 Silver
Date: 1/4,1/5,1/10,1/11,1/12,1/18,1/191/252/12/2
Venue: Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Kasch Park
Detail  Schedule
Petrovitsky Park
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Island Crest Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Marysville Getchell High
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Chinook Middle School
Detail  Schedule
Jefferson Playfield
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Van Asselt Elementary
Detail  Schedule
Fort Nugent
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Marysville Getchell High
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U13 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/25,1/262/12/2
Venue: Marymoor Park
Detail  Schedule
TBD
Detail  Schedule
Chinook Middle School
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Maywood Middle
Detail  Schedule
Hazen High School
Detail  Schedule
Marysville Getchell High
Detail  Schedule
Shorewood
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Gilrs U13 Silver
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/171/252/12/2
Venue: Islander Middle School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Marysville Getchell High
Detail  Schedule
Robinswood Park
Detail  Schedule
Surprise Lake Middle School
Detail  Schedule
Walt Hundley
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Battle Point Park
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Eastlake High School
Detail  Schedule
Fort Nugent
Detail  Schedule
Heritage Rec Center
Detail  Schedule
North Creek 2
Detail  Schedule
Archbishop Murphy High School
Detail  Schedule
Bainbridge High School
Detail  Schedule
Genesee Park and Playfield
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
North Creek 4
Detail  Schedule
Tahoma High School
Detail  Schedule
Fort Nugent
Detail  Schedule
Heritage Rec Center
Detail  Schedule
North Creek 1
Detail  Schedule
Summit Park
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U14 Gold
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/13,1/151/25,1/262/12/2
Venue: Kasch Park Sports Complex
Detail  Schedule
Lakes High School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Wilburton Park
Detail  Schedule
Chinook Middle School
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
North Creek 2
Detail  Schedule
Bainbridge High School
Detail  Schedule
Islander Middle School
Detail  Schedule
North Creek 1
Detail  Schedule
Delridge Playfield
Detail  Schedule
Sealth Stadium
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
North Creek 4
Detail  Schedule
Perrigo Community Park
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets

Girls U14 Silver
Date: 1/4,1/5,1/11,1/12,1/18,1/25,1/261/312/2
Venue: Hazen High School
Detail  Schedule
Phillips 66 Soccer Park
Detail  Schedule
Shorecrest HS
Detail  Schedule
Ingraham High School
Detail  Schedule
Marymoor Park
Detail  Schedule
Ravensdale
Detail  Schedule
Jeanne Hansen Park
Detail  Schedule
Georgetown
Detail  Schedule
Shoreline Center
Detail  Schedule
Summit Park
Detail  Schedule
Genesee Park and Playfield
Detail  Schedule
Starfire Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Starfire Sports Complex
Detail  Schedule
Brackets: All Brackets