|
|
|
|
Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards. |
Bracket - Sunday, January 05, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354320 | Sealth Stadium | 09:00 AM | Stdm | C2 vs C3 | HSA Select B04 - Van Landeghen | 1 | vs. | Lake Hills Tigers B04 | 0 | 354310 | Battle Point Park | 09:30 AM | 1 | B2 vs B3 | Bainbridge Island FC B04 Blue | 2 | vs. | RSA Elite B04 Black | 0 | 354300 | Jeanne Hansen Park | 10:00 AM | #2 | A2 vs A3 | Cascade FC B04 Green | 3 | vs. | Bellevue United FC BU16 | 4 | 354309 | Petrovitsky Park | 11:00 AM | 1 | B5 vs B1 | Valor Soccer - B04 Select Gold | 3 | vs. | Crossfire Select B04 Red Ham | 3 | 354299 | TBD |
--
|
--
| A5 vs A1 | A5 | 0 | vs. | HSC Rebano 04 (Lopez) | 3 | 354319 | Surprise Lake Middle School | 04:00 PM | 1 | C5 vs C1 | FME Xtreme 04 | 2 | vs. | Seattle United SH B04 Blue | 2 | Bracket - Saturday, January 11, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354304 | TBD |
--
|
--
| A4 vs A5 | Seattle United West B04 Blue | 3 | vs. | A5 | 0 | 354313 | Eastlake High School | 12:00 PM | 1 | B1 vs B3 | Crossfire Select B04 Red Ham | 0 | vs. | RSA Elite B04 Black | 2 | 354323 | TBD |
--
|
--
| C1 vs C3 | Seattle United SH B04 Blue | 1 | vs. | Lake Hills Tigers B04 | 1 | 354324 | Foster High School | 01:00 PM | HS | C4 vs C5 | Southlake Select B04 Red | 3 | vs. | FME Xtreme 04 | 1 | 354303 | Delridge Playfield | 02:00 PM | Nort | A1 vs A3 | HSC Rebano 04 (Lopez) | 7 | vs. | Bellevue United FC BU16 | 0 | 354314 | North Creek 4 | 03:00 PM | 4 | B4 vs B5 | NSC B04 Black Impact | 1 | vs. | Valor Soccer - B04 Select Gold | 2 | Bracket - Sunday, January 12, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354302 | TBD |
--
|
--
| A5 vs A2 | A5 | 0 | vs. | Cascade FC B04 Green | 3 | 354312 | Summit Park | 12:30 PM | 2 | B5 vs B2 | Valor Soccer - B04 Select Gold | 0 | vs. | Bainbridge Island FC B04 Blue | 5 | 354321 | Foster High School | 02:15 PM | HS | C4 vs C1 | Southlake Select B04 Red | 1 | vs. | Seattle United SH B04 Blue | 0 | 354311 | North Creek 1 | 03:00 PM | 1 | B4 vs B1 | NSC B04 Black Impact | 0 | vs. | Crossfire Select B04 Red Ham | 7 | 354301 | Ingraham High School | 04:00 PM | N | A4 vs A1 | Seattle United West B04 Blue | 0 | vs. | HSC Rebano 04 (Lopez) | 11 | 354322 | Surprise Lake Middle School | 05:00 PM | 1 | C5 vs C2 | FME Xtreme 04 | 1 | vs. | HSA Select B04 - Van Landeghen | 6 | Bracket - Saturday, January 18, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354315 | Battle Point Park | 10:00 AM | 1 | B2 vs B4 | Bainbridge Island FC B04 Blue | 5 | vs. | NSC B04 Black Impact | 0 | 354306 | TBD |
--
|
--
| A3 vs A5 | Bellevue United FC BU16 | 3 | vs. | A5 | 0 | 354305 | Woodland Park | 01:00 PM | 7 | A2 vs A4 | Cascade FC B04 Green | 4 | vs. | Seattle United West B04 Blue | 1 | 354325 | Walt Hundley | 01:30 PM | 1 | C2 vs C4 | HSA Select B04 - Van Landeghen | 1 | vs. | Southlake Select B04 Red | 1 | 354326 | Wilburton Park | 01:30 PM | 2 | C3 vs C5 | Lake Hills Tigers B04 | 5 | vs. | FME Xtreme 04 | 2 | 354316 | Heritage Rec Center | 06:00 PM | A | B3 vs B5 | RSA Elite B04 Black | 4 | vs. | Valor Soccer - B04 Select Gold | 0 | Bracket - Sunday, January 19, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354317 | Shoreline Center | 12:30 PM | A | C1 vs C2 | Seattle United SH B04 Blue | 2 | vs. | HSA Select B04 - Van Landeghen | 2 | 354318 | Wilburton Park | 01:30 PM | 2 | C3 vs C4 | Lake Hills Tigers B04 | 1 | vs. | Southlake Select B04 Red | 0 | 354307 | Perrigo Community Park | 02:00 PM | 1 | B1 vs B2 | Crossfire Select B04 Red Ham | 0 | vs. | Bainbridge Island FC B04 Blue | 2 | 354298 | Wilburton Park | 03:00 PM | 2 | A3 vs A4 | Bellevue United FC BU16 | 2 | vs. | Seattle United West B04 Blue | 0 | 354297 | Walt Hundley | 03:30 PM | 1 | A1 vs A2 | HSC Rebano 04 (Lopez) | 6 | vs. | Cascade FC B04 Green | 0 | 354308 | Heritage Rec Center | 06:00 PM | A | B3 vs B4 | RSA Elite B04 Black | 4 | vs. | NSC B04 Black Impact | 1 | Quarter Final - Sunday, January 26, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354290 | Walt Hundley | 11:00 AM | 1 | HSC Rebano 04 (Lopez) | 7 | vs. | Cascade FC B04 Green | 2 | 354292 | Battle Point Park | 12:00 PM | 2 | Bainbridge Island FC B04 Blue | 3 | vs. | Southlake Select B04 Red | 0 | 354293 | Delridge Playfield | 02:30 PM | Sout | HSA Select B04 - Van Landeghen | 3 | vs. | Bellevue United FC BU16 | 2 | 354291 | Robinswood Park | 02:30 PM | East | Lake Hills Tigers B04 | 2 | vs. | RSA Elite B04 Black | 1 | Semi-Final - Saturday, February 01, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354294 | Starfire Sports Complex | 04:45 PM | 1 | HSC Rebano 04 (Lopez) | 2 | vs. | Lake Hills Tigers B04 | 0 | 354295 | Starfire Sports Complex | 05:30 PM | 2 | Bainbridge Island FC B04 Blue | 4 | vs. | HSA Select B04 - Van Landeghen | 1 | Final - Sunday, February 02, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 354296 | Starfire Sports Complex | 02:45 PM | 1 | HSC Rebano 04 (Lopez) | 3 | vs. | Bainbridge Island FC B04 Blue | 0 |
|
|
| |
| |
| | |
|