Team Schedules - Girls U11 Silver
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United SH G09 Blue0336 2  5  7 
 A3 : Bainbridge Island FC G09 Blue3036 2  3  5 
 A4 : Norpoint Dragons G093104 1  0  3 
 A2 : Seattle United South G09 Blue0101 0  -8  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Seattle United West G09 Blue3339 3  15  16 
 B3 : Newport FC G091012 0  -1  0 
 B4 : MIFC Dinamitas G090112 0  -6  1 
 B2 : Valor Soccer - G09 Select Black1102 0  -8  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Valor Soccer - G09 Select Gold3036 2  3  5 
 C1 : Crossfire Select G09 Red Bratlien0134 1  -1  4 
 C3 : Lake Hills Firehawks G090000 0  -5  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : RSA Elite G09 Black3317 2  3  6 
 D3 : HSA Select G09 - Chalmers0336 2  1  5 
 D2 : Southlake Select G09 White3003 1  -1  5 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358397  Petrovitsky Park  10:30 AM  1 B2 vs B3Valor Soccer - G09 Select Black 0 vs.Newport FC G090
 358396  TBD   --    --  B4 vs B1MIFC Dinamitas G09 0 vs.Seattle United West G09 Blue6
 358405  Ferrucci Junior High  12:00 PM  9 D1 vs C3RSA Elite G09 Black 4 vs.Lake Hills Firehawks G092
 358404  Ravensdale  01:30 PM  4 C2 vs D3Valor Soccer - G09 Select Gold 3 vs.HSA Select G09 - Chalmers0
 358390  Karl Grosch Field at Steel Lake  02:00 PM  Mod  A4 vs A1Norpoint Dragons G09 2 vs.Seattle United SH G09 Blue0
 358391  Jefferson Playfield  04:00 PM  N A2 vs A3Seattle United South G09 Blue 1 vs.Bainbridge Island FC G09 Blue3

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358399  Ravensdale  09:00 AM  4 B2 vs B4Valor Soccer - G09 Select Black 1 vs.MIFC Dinamitas G091
 358407  Ferrucci Junior High  12:00 PM  9 D1 vs C2RSA Elite G09 Black 1 vs.Valor Soccer - G09 Select Gold0
 358406  Walt Hundley  12:00 PM  1 D3 vs C1HSA Select G09 - Chalmers 3 vs.Crossfire Select G09 Red Bratlien1
 358408  Maywood Middle  02:45 PM  1 D2 vs C3Southlake Select G09 White 3 vs.Lake Hills Firehawks G092
 358393  Jefferson Playfield  03:30 PM  S A2 vs A4Seattle United South G09 Blue 1 vs.Norpoint Dragons G091
 358392  Shoreline Center  04:00 PM  B-East A1 vs A3Seattle United SH G09 Blue 1 vs.Bainbridge Island FC G09 Blue0
 358398  Shoreline Center  05:30 PM  B-West B1 vs B3Seattle United West G09 Blue 1 vs.Newport FC G090

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358401  Hazen High School  11:45 AM  1 D2 vs C2Southlake Select G09 White 1 vs.Valor Soccer - G09 Select Gold2
 358388  TBD   --    --  A1 vs A2Seattle United SH G09 Blue 6 vs.Seattle United South G09 Blue0
 358389  Battle Point Park  01:00 PM  1 A3 vs A4Bainbridge Island FC G09 Blue 2 vs.Norpoint Dragons G090
 358395  Somerset elementary  01:00 PM  1 B3 vs B4Newport FC G09 0 vs.MIFC Dinamitas G090
 358394  Shoreline Center  02:00 PM  B-East B1 vs B2Seattle United West G09 Blue 9 vs.Valor Soccer - G09 Select Black1
 358400  Marymoor Park  02:00 PM  6 C1 vs D1Crossfire Select G09 Red Bratlien 1 vs.RSA Elite G09 Black1
 358402  Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)  03:00 PM  1 C3 vs D3Lake Hills Firehawks G09 0 vs.HSA Select G09 - Chalmers2

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358403  Marymoor Park  12:30 PM  2 C1 vs D2Crossfire Select G09 Red Bratlien 2 vs.Southlake Select G09 White1

Quarter Final - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358381  TBD   --    --  Seattle United SH G09 Blue 4 vs.Newport FC G090
 358382  Marymoor Park  01:00 PM  1 RSA Elite G09 Black 0
- 3PK  
vs.Crossfire Select G09 Red Bratlien0
 358384  Ravensdale  03:00 PM  4 Valor Soccer - G09 Select Gold 1 vs.HSA Select G09 - Chalmers0

Quarter Final - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358383  Van Asselt Play Field  09:30 AM  1 Seattle United West G09 Blue 0 vs.Bainbridge Island FC G09 Blue1

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358385  Starfire Complex  01:00 PM  11N Seattle United SH G09 Blue 1 vs.RSA Elite G09 Black0
 358386  Starfire Complex  01:00 PM  11S Bainbridge Island FC G09 Blue 1 vs.Valor Soccer - G09 Select Gold2

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358387  Starfire Complex  01:00 PM  11N Seattle United SH G09 Blue 3 vs.Valor Soccer - G09 Select Gold0