Team Schedules - Girls U10 Gold
       


Advancing to Next Round: top 4 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A2 : Valor Soccer - G10 Select Gold3333012 4  4  5 
 A5 : Everett FC033309 3  2  8 
 A1 : Seattle United West G10 Blue033039 3  6  11 
 A6 : Crossfire Select G10 Black Habash300137 2  3  8 
 A3 : NSC G10 Rebels300137 2  -1  6 
 A4 : NSC G10 Dynamo000000 0  -14  2 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354337  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A3 vs A4NSC G10 Rebels 1 vs.NSC G10 Dynamo0

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354336  Ravensdale  12:00 PM  2 A2 vs A5Valor Soccer - G10 Select Gold 1 vs.Everett FC0
 354338  Marymoor Park  12:00 PM  2 A6 vs A1Crossfire Select G10 Black Habash 1 vs.Seattle United West G10 Blue0

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354340  Woodinville Sports Field  09:15 AM  3 A4 vs A5NSC G10 Dynamo 1 vs.Everett FC4
 354341  Marymoor Park  11:00 AM  3 A6 vs A2Crossfire Select G10 Black Habash 0 vs.Valor Soccer - G10 Select Gold1
 354339  Whitman MS  01:00 PM  1 A1 vs A3Seattle United West G10 Blue 4 vs.NSC G10 Rebels1

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354328  Ravensdale  12:00 PM  2A A2 vs A3Valor Soccer - G10 Select Gold 1 vs.NSC G10 Rebels0
 354329  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2A A5 vs A6Everett FC 2 vs.Crossfire Select G10 Black Habash1
 354327  Whitman MS  01:30 PM  1 A1 vs A4Seattle United West G10 Blue 5 vs.NSC G10 Dynamo1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354332  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2A A5 vs A1Everett FC 2 vs.Seattle United West G10 Blue1
 354331  Woodinville Sports Field  11:45 AM  1 A3 vs A6NSC G10 Rebels 2 vs.Crossfire Select G10 Black Habash2
 354330  Ravensdale  03:00 PM  2A A2 vs A4Valor Soccer - G10 Select Gold 2 vs.NSC G10 Dynamo0

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354333  Ridgecrest Elementary School  09:30 AM  W A1 vs A2Seattle United West G10 Blue 1 vs.Valor Soccer - G10 Select Gold0
 354334  Woodinville Sports Field  11:30 AM  1 A3 vs A5NSC G10 Rebels 2 vs.Everett FC0
 354335  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 A4 vs A6NSC G10 Dynamo 0 vs.Crossfire Select G10 Black Habash4

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 312078  Starfire Sports Complex  02:15 PM  2A Valor Soccer - G10 Select Gold 2 vs.Crossfire Select G10 Black Habash0
 312079  Starfire Sports Complex  02:15 PM  2B Everett FC 1
- 2PK  
vs.Seattle United West G10 Blue1
- 4PK

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 312008  Starfire Sports Complex  10:15 AM  2A Valor Soccer - G10 Select Gold 1 vs.Seattle United West G10 Blue0