Team Schedules - Girls U11 Gold
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : NSC G09 Fuego3339 3  7  8 
 A2 : Bellevue United FC GU111304 1  3  6 
 A4 : UP Dragons G09 (McNallan)0033 1  -7  2 
 A3 : NSC G09 Thunder1001 0  -3  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B3 : Southlake Select G09 Red3339 3  10  12 
 B1 : MIFC Striking Thunder G090314 1  0  8 
 B2 : Crossfire Select G09 Black Pfeifer0314 1  0  6 
 B4 : Valor Soccer - G09 Premier Gold0000 0  -10  0 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354364  Curtis High School  10:00 AM  1 A4 vs A1UP Dragons G09 (McNallan) 0 vs.NSC G09 Fuego3
 354365  Chinook Middle School  01:30 PM  East A2 vs A3Bellevue United FC GU11 1 vs.NSC G09 Thunder1

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354371  Marymoor Park  01:30 PM  2 B2 vs B3Crossfire Select G09 Black Pfeifer 0 vs.Southlake Select G09 Red2

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354367  Chinook Middle School  11:30 AM  East A2 vs A4Bellevue United FC GU11 5 vs.UP Dragons G09 (McNallan)0
 354366  Woodinville Sports Field  12:30 PM  6 A1 vs A3NSC G09 Fuego 3 vs.NSC G09 Thunder1
 354373  Marymoor Park  02:00 PM  3 B2 vs B4Crossfire Select G09 Black Pfeifer 2 vs.Valor Soccer - G09 Premier Gold0
 354372  Island Crest Park  03:00 PM  U11/U12 B1 vs B3MIFC Striking Thunder G09 2 vs.Southlake Select G09 Red4

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354370  Ravensdale  10:30 AM  4 B4 vs B1Valor Soccer - G09 Premier Gold 0 vs.MIFC Striking Thunder G092

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354368  Island Crest Park  10:30 AM  U10 B1 vs B2MIFC Striking Thunder G09 4 vs.Crossfire Select G09 Black Pfeifer4
 354363  Woodinville Sports Field  12:30 PM  5 A3 vs A4NSC G09 Thunder 1 vs.UP Dragons G09 (McNallan)2
 354369  Hazen High School  02:00 PM  Nort B3 vs B4Southlake Select G09 Red 6 vs.Valor Soccer - G09 Premier Gold0
 354362  Woodinville Sports Field  05:00 PM  5 A1 vs A2NSC G09 Fuego 2 vs.Bellevue United FC GU110

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 311966  Starfire Complex  04:45 PM  11N NSC G09 Fuego 0 vs.MIFC Striking Thunder G091
 311967  Starfire Complex  04:45 PM  11S Southlake Select G09 Red 2 vs.Bellevue United FC GU114

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 311968  Starfire Complex  02:45 PM  11S MIFC Striking Thunder G09 0 vs.Bellevue United FC GU110
- 2PK