Team Schedules - Girls U12 Silver
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : PSA Force G08 Henry3317 2  16  18 
 A2 : Seattle United SH G08 Blue3317 2  4  8 
 A3 : Bellevue United FC GU120033 1  -3  7 
 A4 : Cascade FC G08 White0000 0  -17  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Valor Soccer - G08 Premier Black3137 2  6  7 
 B3 : North Whidbey - GU121135 1  6  7 
 B2 : Valor Soccer - G08 Select Gold3104 1  3  5 
 B4 : Seattle United West G08 White0000 0  -15  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Crossfire Select G08 Red Choppa3317 2  6  7 
 C2 : HSA Select G08 - Young1315 1  4  5 
 C3 : Seattle United NE G08 Blue1012 0  -2  0 
 C4 : Rush Select G08 A0011 0  -8  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : MIFC Thunder G083339 3  9  11 
 D2 : Lake Hills Lynx G083306 2  1  3 
 D3 : Seattle United South G08 Blue0033 1  -2  4 
 D4 : Valor Soccer - G08 Select Black0000 0  -8  1 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354394  Jeanne Hansen Park  09:30 AM  #1 A4 vs A1Cascade FC G08 White 0 vs.PSA Force G08 Henry10
 354412  Petrovitsky Park  12:00 PM  1 D4 vs D1Valor Soccer - G08 Select Black 0 vs.MIFC Thunder G085
 354407  Walt Hundley  03:00 PM  1 C2 vs C3HSA Select G08 - Young 0 vs.Seattle United NE G08 Blue0
 354406  Kasch Park  03:30 PM  1 C4 vs C1Rush Select G08 A 0 vs.Crossfire Select G08 Red Choppa4

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354413  Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)  03:00 PM  1 D2 vs D3Lake Hills Lynx G08 1 vs.Seattle United South G08 Blue0

Bracket - Friday, January 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354395  Shoreline Center  07:00 PM  A A2 vs A3Seattle United SH G08 Blue 3 vs.Bellevue United FC GU122

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354409  Walt Hundley  09:00 AM  1 C2 vs C4HSA Select G08 - Young 4 vs.Rush Select G08 A0
 354414  Island Crest Park  09:00 AM  U11/U12 D1 vs D3MIFC Thunder G08 4 vs.Seattle United South G08 Blue2
 354396  Marysville Getchell High  12:00 PM  1 A1 vs A3PSA Force G08 Henry 6 vs.Bellevue United FC GU120
 354415  Sherwood Forest Elementary (BELLEVUE)  01:00 PM  1 D2 vs D4Lake Hills Lynx G08 2 vs.Valor Soccer - G08 Select Black0
 354403  Ravensdale  01:30 PM  4 B2 vs B4Valor Soccer - G08 Select Gold 5 vs.Seattle United West G08 White0
 354408  Marymoor Park  03:30 PM  3 C1 vs C3Crossfire Select G08 Red Choppa 2 vs.Seattle United NE G08 Blue0
 354397  Shoreline Center  04:00 PM  B-West A2 vs A4Seattle United SH G08 Blue 3 vs.Cascade FC G08 White0

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354410  Island Crest Park  10:30 AM  U10 D1 vs D2MIFC Thunder G08 2 vs.Lake Hills Lynx G080
 354392  Marysville Getchell High  11:00 AM  1 A1 vs A2PSA Force G08 Henry 2 vs.Seattle United SH G08 Blue2
 354405  Shoreline Center  12:30 PM  B-West C3 vs C4Seattle United NE G08 Blue 0 vs.Rush Select G08 A0
 354400  Van Asselt Elementary  01:00 PM  1 B4 vs B1Seattle United West G08 White 0 vs.Valor Soccer - G08 Premier Black4
 354411  Jefferson Playfield  01:15 PM  S D3 vs D4Seattle United South G08 Blue 2 vs.Valor Soccer - G08 Select Black1
 354393  Chinook Middle School  01:30 PM  East A3 vs A4Bellevue United FC GU12 5 vs.Cascade FC G08 White1
 354401  Ravensdale  01:30 PM  4 B2 vs B3Valor Soccer - G08 Select Gold 0 vs.North Whidbey - GU120
 354404  TBD   --    --  C1 vs C2Crossfire Select G08 Red Choppa 1 vs.HSA Select G08 - Young1

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354402  Ravensdale  03:00 PM  2 B1 vs B3Valor Soccer - G08 Premier Black 1 vs.North Whidbey - GU121

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354399  Fort Nugent  01:00 AM  1 B3 vs B4North Whidbey - GU12 6 vs.Seattle United West G08 White0
 354398  Ravensdale  09:00 AM  4 B1 vs B2Valor Soccer - G08 Premier Black 2 vs.Valor Soccer - G08 Select Gold0

Quarter Final - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354417  TBD   --    --  MIFC Thunder G08 2
- 3PK  
vs.HSA Select G08 - Young2
- 5PK
 354418  Ravensdale  09:00 AM  4 Valor Soccer - G08 Premier Black 1 vs.Seattle United SH G08 Blue0
 354416  Marysville Getchell High  10:00 AM  1 PSA Force G08 Henry 2 vs.North Whidbey - GU120
 354419  Marymoor Park  10:30 AM  5 Crossfire Select G08 Red Choppa 2 vs.Lake Hills Lynx G081

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354420  Starfire Complex  02:15 PM  11N PSA Force G08 Henry 3 vs.HSA Select G08 - Young0
 354421  Starfire Complex  02:15 PM  11S Valor Soccer - G08 Premier Black 0 vs.Crossfire Select G08 Red Choppa1

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354422  Starfire Complex  01:15 PM  11S PSA Force G08 Henry 1 vs.Crossfire Select G08 Red Choppa2