Team Schedules - Girls U14 Gold
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : NSC G07 Green Xtreme3339 3  14  14 
 A3 : Bainbridge Island FC G06 Blue3014 1  -1  3 
 A2 : Valor Soccer - G06 Select Gold0303 1  -7  1 
 A4 : LSDSC Flash0011 0  -6  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Select G06 Black El Zein3339 3  9  9 
 B2 : Bellevue United FC GU141304 1  0  4 
 B3 : MIFC Maroon G061034 1  -1  2 
 B4 : Rush Select G06 A0000 0  -8  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Seattle United West G06 Blue3339 3  4  5 
 C2 : Crossfire Select G06 Red Leskinen3306 2  2  3 
 C3 : HSA Select G06 - Coronado0033 1  -2  3 
 C4 : WS Fire 06 - Woodward0000 0  -4  1 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354484  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  2 B4 vs B1Rush Select G06 A 0 vs.Crossfire Select G06 Black El Zein4
 354491  Marymoor Park  11:30 AM  1 C2 vs C3Crossfire Select G06 Red Leskinen 2 vs.HSA Select G06 - Coronado0
 354478  Lakes High School  01:30 PM  1 A4 vs A1LSDSC Flash 0 vs.NSC G07 Green Xtreme5

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354479  Ravensdale  12:30 PM  4 A2 vs A3Valor Soccer - G06 Select Gold 0 vs.Bainbridge Island FC G06 Blue2
 354485  Wilburton Park  03:30 PM  1 B2 vs B3Bellevue United FC GU14 1 vs.MIFC Maroon G061

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354486  Marymoor Park  08:00 AM  3 B1 vs B3Crossfire Select G06 Black El Zein 2 vs.MIFC Maroon G060
 354487  Chinook Middle School  09:30 AM  West B2 vs B4Bellevue United FC GU14 3 vs.Rush Select G06 A0
 354492  Ingraham High School  01:00 PM  N C1 vs C3Seattle United West G06 Blue 2 vs.HSA Select G06 - Coronado1
 354480  North Creek 2  02:30 PM  2 A1 vs A3NSC G07 Green Xtreme 3 vs.Bainbridge Island FC G06 Blue0
 354493  Marymoor Park  03:00 PM  1 C2 vs C4Crossfire Select G06 Red Leskinen 1 vs.WS Fire 06 - Woodward0
 354481  Ravensdale  03:30 PM  3 A2 vs A4Valor Soccer - G06 Select Gold 1 vs.LSDSC Flash0

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354488  Ingraham High School  09:00 AM  N C1 vs C2Seattle United West G06 Blue 1 vs.Crossfire Select G06 Red Leskinen0
 354476  North Creek 1  10:30 AM  1 A1 vs A2NSC G07 Green Xtreme 6 vs.Valor Soccer - G06 Select Gold0
 354482  Marymoor Park  11:00 AM  4 B1 vs B2Crossfire Select G06 Black El Zein 3 vs.Bellevue United FC GU140
 354483  Islander Middle School  12:00 PM  MS B3 vs B4MIFC Maroon G06 1 vs.Rush Select G06 A0
 354477  Bainbridge High School  02:15 PM  1 A3 vs A4Bainbridge Island FC G06 Blue 1 vs.LSDSC Flash1

Bracket - Monday, January 13, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354489  Delridge Playfield  05:00 PM  Nort C3 vs C4HSA Select G06 - Coronado 2 vs.WS Fire 06 - Woodward1

Bracket - Wednesday, January 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354490  Sealth Stadium  06:00 PM  Stdm C4 vs C1WS Fire 06 - Woodward 0 vs.Seattle United West G06 Blue2

Quarter Final - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354471  Perrigo Community Park  12:30 PM  2 Crossfire Select G06 Black El Zein 5 vs.MIFC Maroon G061
 354469  North Creek 4  03:00 PM  4 NSC G07 Green Xtreme 2 vs.HSA Select G06 - Coronado1
 354472  Ingraham High School  03:15 PM  Stdm Seattle United West G06 Blue 2 vs.Bainbridge Island FC G06 Blue0

Quarter Final - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354470  Marymoor Park  04:00 PM  2 Crossfire Select G06 Red Leskinen 1 vs.Bellevue United FC GU142

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354473  Starfire Sports Complex  12:00 PM  3 NSC G07 Green Xtreme 2 vs.Bellevue United FC GU141
 354474  Starfire Sports Complex  12:00 PM  4 Crossfire Select G06 Black El Zein 5 vs.Seattle United West G06 Blue0

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 354475  Starfire Sports Complex  02:15 PM  2 NSC G07 Green Xtreme 1 vs.Crossfire Select G06 Black El Zein0