Team Schedules - Boys U10 Bronze
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A2 : Lake Hills Legends B10333x9 3  12  16 
 A3 : Crossfire Select B10 Blue Caufield033x6 2  9  14 
 A1 : Seattle United West B10 Blue300x3 1  6  14 
 A4 : Valor Soccer - B11 Black Mcilvenny000x0 0  -27  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Select B10 White Rajendran133x7 2  4  7 
 B2 : Newport FC B10330x6 2  5  11 
 B4 : Valor Soccer - B11 Gold Bailey030x3 1  -5  3 
 B3 : Cascade FC B10 White010x1 0  -4  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C3 : Seattle United NE B10 White333312 4  14  18 
 C4 : Northwest United - BU10 White31307 2  6  14 
 C1 : Seattle United West B10 White30137 2  4  9 
 C5 : MIFC Juniors Team Rogers- B1100303 1  -6  9 
 C2 : Seattle United SH B10 White00000 0  -18  3 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358571  Ravensdale  10:15 AM  2A A4 vs A1Valor Soccer - B11 Black Mcilvenny 1 vs.Seattle United West B10 Blue9
 358578  Newport U10  10:30 AM  1 B2 vs B3Newport FC B10 5 vs.Cascade FC B10 White2
 358583  Island Crest Park  10:30 AM  U11/U12 C5 vs C1MIFC Juniors Team Rogers- B11 1 vs.Seattle United West B10 White5
 358584  Ridgecrest Elementary School  12:30 PM  E C2 vs C3Seattle United SH B10 White 1 vs.Seattle United NE B10 White7
 358572  Lake Hils Elementary  01:00 PM  1 A2 vs A3Lake Hills Legends B10 3 vs.Crossfire Select B10 Blue Caufield1

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358580  Newport U10  09:00 AM  1 B2 vs B4Newport FC B10 5 vs.Valor Soccer - B11 Gold Bailey1
 358588  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 C4 vs C5Northwest United - BU10 White 6 vs.MIFC Juniors Team Rogers- B111
 358587  Ridgecrest Elementary School  10:30 AM  E C1 vs C3Seattle United West B10 White 0 vs.Seattle United NE B10 White3
 358573  TBD   --    --  A1 vs A3Seattle United West B10 Blue 2 vs.Crossfire Select B10 Blue Caufield3
 358574  Lake Hils Elementary  01:00 PM  1 A2 vs A4Lake Hills Legends B10 9 vs.Valor Soccer - B11 Black Mcilvenny0
 358579  Marymoor Park  05:00 PM  1 B1 vs B3Crossfire Select B10 White Rajendran 1 vs.Cascade FC B10 White1

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358585  Skagit Valley Community College  01:00 AM  2 C4 vs C1Northwest United - BU10 White 1 vs.Seattle United West B10 White1
 358570  Marymoor Park  09:30 AM  3 A3 vs A4Crossfire Select B10 Blue Caufield 11 vs.Valor Soccer - B11 Black Mcilvenny0
 358569  Whitman MS  10:30 AM  1 A1 vs A2Seattle United West B10 Blue 3 vs.Lake Hills Legends B104
 358576  Jeanne Hansen Park  11:00 AM  #2A B3 vs B4Cascade FC B10 White 0 vs.Valor Soccer - B11 Gold Bailey1
 358586  Island Crest Park  12:00 PM  U11/U12 C5 vs C2MIFC Juniors Team Rogers- B11 7 vs.Seattle United SH B10 White2
 358575  Marymoor Park  05:00 PM  3 B1 vs B2Crossfire Select B10 White Rajendran 3 vs.Newport FC B101

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358589  TBD   --    --  C2 vs C4Seattle United SH B10 White 0 vs.Northwest United - BU10 White4
 358590  Ridgecrest Elementary School  12:00 PM  E C3 vs C5Seattle United NE B10 White 2 vs.MIFC Juniors Team Rogers- B110

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 358582  Ridgecrest Elementary School  10:30 AM  W C3 vs C4Seattle United NE B10 White 6 vs.Northwest United - BU10 White3
 358577  Ravensdale  12:00 PM  2A B4 vs B1Valor Soccer - B11 Gold Bailey 1 vs.Crossfire Select B10 White Rajendran3
 358581  Ridgecrest Elementary School  12:30 PM  E C1 vs C2Seattle United West B10 White 3 vs.Seattle United SH B10 White0

Quarter Final - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358542  Marymoor Park  10:30 AM  2 Crossfire Select B10 White Rajendran 1 vs.Seattle United West B10 White0
 358543  Ridgecrest Elementary School  11:00 AM  E Seattle United NE B10 White 2 vs.Crossfire Select B10 Blue Caufield5
 358540  Lake Hils Elementary  01:00 PM  1 Lake Hills Legends B10 2 vs.Seattle United West B10 Blue1

Quarter Final - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358541  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 Northwest United - BU10 White 2 vs.Newport FC B101

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358544  Starfire Sports Complex  02:45 PM  1A Lake Hills Legends B10 4 vs.Northwest United - BU10 White1
 358545  Starfire Sports Complex  02:45 PM  1B Crossfire Select B10 White Rajendran 1 vs.Crossfire Select B10 Blue Caufield2

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 358546  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2A Lake Hills Legends B10 2 vs.Crossfire Select B10 Blue Caufield1