|
|
|
|
Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards. |
Bracket - Sunday, January 05, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 358462 | Wilson HS | 10:00 AM | 1 | A4 vs A1 | STU Evolution B07 (Lopez) | 2 | vs. | Irish Lions | 7 | 358485 | North Creek 1 | 10:30 AM | 1 | D2 vs D3 | NSC B07 White Burn | 3 | vs. | HSA Select B07 - Beardemphl | 3 | 358463 | Hazen High School | 11:00 AM | 1 | A2 vs A3 | Southlake Rec B07 Sharks | 7 | vs. | NSC B07 Black | 1 | 358475 | Loyal Heights | 11:00 AM | 1 | C2 vs C3 | Seattle United West B07 Blue | 0 | vs. | Seattle United NE B07 Blue | 1 | 358484 | Newport Hills Park | 11:00 AM | 1 | D5 vs D1 | Newport FC B07 | 1 | vs. | Crossfire Select B07 Red Maldonado | 6 | 358469 | Walt Hundley | 01:00 PM | 1 | B2 vs B3 | HSC Eagles 07 (Verduzco) | 11 | vs. | Valor Soccer - B07 Select Gold | 1 | 358468 | Shoreline Center | 02:30 PM | A | B4 vs B1 | Seattle United SH B07 White | 0 | vs. | HSA Select B07 - Cabral | 4 | 358474 | Marymoor Park | 05:00 PM | 1 | C5 vs C1 | Crossfire Select B07 White Chatta | 0 | vs. | Seattle United South B07 Blue | 2 | Bracket - Saturday, January 11, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 358489 | Heritage Rec Center | 09:00 AM | A | D4 vs D5 | RSA Elite B07 Black | 2 | vs. | Newport FC B07 | 0 | 358478 | Genesee Park and Playfield | 09:30 AM | Up | C1 vs C3 | Seattle United South B07 Blue | 3 | vs. | Seattle United NE B07 Blue | 0 | 358479 | Islander Middle School | 12:00 PM | MS | C4 vs C5 | MIFC MI United B07 | 0 | vs. | Crossfire Select B07 White Chatta | 5 | 358488 | Perrigo Community Park | 03:30 PM | 2 | D1 vs D3 | Crossfire Select B07 Red Maldonado | 3 | vs. | HSA Select B07 - Beardemphl | 1 | Bracket - Sunday, January 12, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 358471 | Walt Hundley | 09:30 AM | 1 | B2 vs B4 | HSC Eagles 07 (Verduzco) | 11 | vs. | Seattle United SH B07 White | 0 | 358476 | Islander Middle School | 10:30 AM | MS | C4 vs C1 | MIFC MI United B07 | 0 | vs. | Seattle United South B07 Blue | 3 | 358487 | Newport Hills Park | 11:00 AM | 1 | D5 vs D2 | Newport FC B07 | 2 | vs. | NSC B07 White Burn | 2 | 358465 | TBD |
--
|
--
| A2 vs A4 | Southlake Rec B07 Sharks | 4 | vs. | STU Evolution B07 (Lopez) | 1 | 358470 | Delridge Playfield | 12:30 PM | Sout | B1 vs B3 | HSA Select B07 - Cabral | 9 | vs. | Valor Soccer - B07 Select Gold | 0 | 358464 | Kasch Park Sports Complex | 01:00 PM | 1 | A1 vs A3 | Irish Lions | 4 | vs. | NSC B07 Black | 3 | 358486 | Heritage Rec Center | 01:00 PM | A | D4 vs D1 | RSA Elite B07 Black | 0 | vs. | Crossfire Select B07 Red Maldonado | 3 | 358477 | Perrigo Community Park | 04:00 PM | 1 | C5 vs C2 | Crossfire Select B07 White Chatta | 5 | vs. | Seattle United West B07 Blue | 1 | Bracket - Saturday, January 18, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 358491 | Walt Hundley | 12:00 PM | 1 | D3 vs D5 | HSA Select B07 - Beardemphl | 3 | vs. | Newport FC B07 | 1 | 358480 | Queen Anne Bowl Playfield | 01:00 PM | 1 | C2 vs C4 | Seattle United West B07 Blue | 6 | vs. | MIFC MI United B07 | 1 | 358490 | North Creek 2 | 01:00 PM | 2 | D2 vs D4 | NSC B07 White Burn | 4 | vs. | RSA Elite B07 Black | 1 | 358481 | Addams (Summit) | 01:15 PM | 2 NS | C3 vs C5 | Seattle United NE B07 Blue | 1 | vs. | Crossfire Select B07 White Chatta | 4 | Bracket - Sunday, January 19, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 358483 | Walt Hundley | 10:30 AM | 1 | D3 vs D4 | HSA Select B07 - Beardemphl | 5 | vs. | RSA Elite B07 Black | 0 | 358472 | TBD |
--
|
--
| C1 vs C2 | Seattle United South B07 Blue | 7 | vs. | Seattle United West B07 Blue | 1 | 358466 | Walt Hundley | 12:30 PM | 1 | B1 vs B2 | HSA Select B07 - Cabral | 3 | vs. | HSC Eagles 07 (Verduzco) | 1 | 358461 | North Creek 4 | 01:00 PM | 4 | A3 vs A4 | NSC B07 Black | 2 | vs. | STU Evolution B07 (Lopez) | 3 | 358473 | Lower Woodland | 01:15 PM | 2 | C3 vs C4 | Seattle United NE B07 Blue | 3 | vs. | MIFC MI United B07 | 0 | 358467 | Ravensdale | 01:30 PM | 2 | B3 vs B4 | Valor Soccer - B07 Select Gold | 6 | vs. | Seattle United SH B07 White | 0 | 358482 | Marymoor Park | 03:00 PM | 5 | D1 vs D2 | Crossfire Select B07 Red Maldonado | 3 | vs. | NSC B07 White Burn | 6 | Bracket - Saturday, January 25, 2020Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 358460 | Pending Availability |
--
|
--
| A1 vs A2 | Irish Lions | 2 | vs. | Southlake Rec B07 Sharks | 4 | Quarter Final - Saturday, January 25, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 420355 | TBD |
--
|
--
| Crossfire Select B07 Red Maldonado | 4 | vs. | Crossfire Select B07 White Chatta | 1 | 420357 | Genesee Park and Playfield | 10:00 AM | Up | Seattle United South B07 Blue | 2 | vs. | NSC B07 White Burn | 1 | Quarter Final - Sunday, January 26, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 420354 | TBD |
--
|
--
| Southlake Rec B07 Sharks | 0 | vs. | HSC Eagles 07 (Verduzco) | 3 | 420356 | Walt Hundley | 01:00 PM | 1 | HSA Select B07 - Cabral | 4 | vs. | Irish Lions | 3 | Semi-Final - Saturday, February 01, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 420358 | Starfire Sports Complex | 12:15 PM | 1 | HSC Eagles 07 (Verduzco) | 6 | vs. | Crossfire Select B07 Red Maldonado | 0 | 420359 | Starfire Sports Complex | 01:00 PM | 2 | HSA Select B07 - Cabral | 2 | vs. | Seattle United South B07 Blue | 0 | Final - Sunday, February 02, 2020Game | Venue | Time | Field | Home Team | Score | | Away Team | Score | 420360 | Starfire Sports Complex | 12:00 PM | 3 | HSC Eagles 07 (Verduzco) | 4 | vs. | HSA Select B07 - Cabral | 1 |
|
|
| |
| |
| | |
|