Team Schedules - Boys U11 Gold
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : MIFC Maroon B09333 9 3  19  20 
 A2 : NSC B09 Fury33  6 2  13  15 
 A5 : NSC B09 Thunder030 3 1  -1  6 
 A3 : Seattle United West B09 Blue0   0 0  -8  0 
 A4 : Valor Soccer - B09 Premier Black000 0 0  -23  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Select B09 Black Park33  6 2  8  9 
 B2 : Bainbridge Island FC B09 Blue3   3 1  4  5 
 B4 : Crossfire Select B09 Red Gentry03  3 1  -1  4 
 B5 : MIFC White B09003 3 1  -5  3 
 B3 : FME Xtreme 0900  0 0  -6  0 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354532  Marymoor Park  11:00 AM  5 B4 vs B1Crossfire Select B09 Red Gentry 1 vs.Crossfire Select B09 Black Park4
 354523  TBD   --    --  A5 vs A2NSC B09 Thunder 2 vs.NSC B09 Fury5
 354533  TBD   --    --  B5 vs B2MIFC White B09 1 vs.Bainbridge Island FC B09 Blue5

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354535  Marymoor Park  09:00 AM  5 B4 vs B5Crossfire Select B09 Red Gentry 3 vs.MIFC White B091
 354534  Marymoor Park  12:00 PM  5 B1 vs B3Crossfire Select B09 Black Park 5 vs.FME Xtreme 090
 354524  Island Crest Park  01:30 PM  U11/U12 A1 vs A3MIFC Maroon B09 8 vs.Seattle United West B09 Blue0
 354525  Ravensdale  03:00 PM  4 A4 vs A5Valor Soccer - B09 Premier Black 0 vs.NSC B09 Thunder3

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354537  Island Crest Park  03:00 AM  U10 B3 vs B5FME Xtreme 09 0 vs.MIFC White B091
 354520  Woodinville Sports Field  01:00 PM  5 A5 vs A1NSC B09 Thunder 1 vs.MIFC Maroon B092
 354526  Woodinville Sports Field  02:30 PM  6 A2 vs A4NSC B09 Fury 12 vs.Valor Soccer - B09 Premier Black0

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354522  Ravensdale  12:00 PM  2 A4 vs A1Valor Soccer - B09 Premier Black 1 vs.MIFC Maroon B0912
 354536  Battle Point Park  02:00 PM  1 B2 vs B4Bainbridge Island FC B09 Blue   vs.Crossfire Select B09 Red Gentry 

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354519  Shoreline Center  02:00 PM  B A3 vs A4Seattle United West B09 Blue   vs.Valor Soccer - B09 Premier Black 

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354531  Battle Point Park  11:00 AM  1 B2 vs B3Bainbridge Island FC B09 Blue   vs.FME Xtreme 09 
 354530  TBD   --    --  B5 vs B1MIFC White B09   vs.Crossfire Select B09 Black Park 
 354521  Woodinville Sports Field  03:30 PM  6 A2 vs A3NSC B09 Fury   vs.Seattle United West B09 Blue 

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354518  Island Crest Park  10:30 AM  U11/U12 A1 vs A2MIFC Maroon B09   vs.NSC B09 Fury 
 354528  Marymoor Park  12:00 PM  2 B1 vs B2Crossfire Select B09 Black Park   vs.Bainbridge Island FC B09 Blue 
 354529  Surprise Lake Middle School  03:00 PM  1 B3 vs B4FME Xtreme 09   vs.Crossfire Select B09 Red Gentry 
 354527  Shoreline Center  03:30 PM  B-East A3 vs A5Seattle United West B09 Blue   vs.NSC B09 Thunder