Team Schedules - Boys U17 Div A
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United West B03 Blue3339 3  10  10 
 A3 : Seattle United NE B03 Blue3036 2  4  7 
 A2 : Newport FC B030303 1  -5  3 
 A40000 0  -9  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Select B03 Allen3317 2  4  7 
 B2 : Bainbridge Island FC B03 Blue3115 1  2  9 
 B4 : Crossfire Select B03 Choppa0134 1  -2  5 
 B3 : Irish Lions0000 0  -4  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Seattle United South B03 Blue1135 1  3  7 
 C3 : MIFC Rangers B03/041135 1  1  3 
 C2 : FME Xtreme 031304 1  -1  4 
 C4 : Rush Select B03 A1001 0  -3  2 

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353947  Marymoor Park  10:00 AM  2 B4 vs B1Crossfire Select B03 Choppa 1 vs.Crossfire Select B03 Allen4
 353941  TBD   --    --  A4 vs A1A4 0 vs.Seattle United West B03 Blue3
 353948  Battle Point Park  02:00 PM  2 B2 vs B3Bainbridge Island FC B03 Blue 5 vs.Irish Lions3
 353954  Surprise Lake Middle School  02:00 PM  1 C2 vs C3FME Xtreme 03 0 vs.MIFC Rangers B03/040
 353953  Kasch Park Sports Complex  02:00 PM  2 C4 vs C1Rush Select B03 A 1 vs.Seattle United South B03 Blue1

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353942  Newport Hills Park  11:00 AM  1 A2 vs A3Newport FC B03 0 vs.Seattle United NE B03 Blue4

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353944  TBD   --    --  A2 vs A4Newport FC B03 3 vs.A40
 353943  Franklin HS  12:15 PM  1 A1 vs A3Seattle United West B03 Blue 3 vs.Seattle United NE B03 Blue0
 353949  Marymoor Park  01:00 PM  1 B1 vs B3Crossfire Select B03 Allen 1 vs.Irish Lions0
 353950  Battle Point Park  01:00 PM  2 B2 vs B4Bainbridge Island FC B03 Blue 2 vs.Crossfire Select B03 Choppa2
 353956  Surprise Lake Middle School  01:00 PM  1 C2 vs C4FME Xtreme 03 2 vs.Rush Select B03 A0
 353955  Ingraham High School  04:00 PM  S C1 vs C3Seattle United South B03 Blue 1 vs.MIFC Rangers B03/041

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353946  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  1 B3 vs B4Irish Lions 1 vs.Crossfire Select B03 Choppa2
 353951  Garfield HS  09:00 AM  1 C1 vs C2Seattle United South B03 Blue 5 vs.FME Xtreme 032
 353940  TBD   --    --  A3 vs A4Seattle United NE B03 Blue 3 vs.A40
 353945  Marymoor Park  01:00 PM  2 B1 vs B2Crossfire Select B03 Allen 2 vs.Bainbridge Island FC B03 Blue2
 353952  Islander Middle School  01:00 PM  MS C3 vs C4MIFC Rangers B03/04 2 vs.Rush Select B03 A1
 353939  Loyal Heights  02:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United West B03 Blue 4 vs.Newport FC B030

Quarter Final - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 311925  TBD   --    --  Seattle United South B03 Blue 0 vs.Seattle United NE B03 Blue2
 311923  Islander Middle School  01:00 PM  MS MIFC Rangers B03/04 4
- 5PK  
vs.Bainbridge Island FC B03 Blue4
- 6PK
 311922  Shoreline Center  02:45 PM  A Seattle United West B03 Blue 5 vs.Crossfire Select B03 Choppa1
 311924  Marymoor Park  04:30 PM  1 Crossfire Select B03 Allen 2 vs.FME Xtreme 030

Semi-Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 311920  Starfire Sports Complex  10:30 AM  1 Seattle United West B03 Blue 6 vs.Bainbridge Island FC B03 Blue4
 311921  Starfire Sports Complex  11:15 AM  2 Crossfire Select B03 Allen 3 vs.Seattle United NE B03 Blue0

Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 311615  Starfire Sports Complex  11:00 AM  1 Seattle United West B03 Blue 2 vs.Crossfire Select B03 Allen3