Team Schedules - Boys U15 Div A
       


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 3 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D E


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Irish Lions3339 3  23  24 
 A2 : Valor Soccer - B05 Select Gold3036 2  7  18 
 A3 : Seattle United South B05 Blue0011 1  -13  0 
 A4 : Northwest United - BU15 White0000 0  -17  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Crossfire Select B05 Black Zlateff33 6 2  15  16 
 B2 : Crossfire Select B05 Red L. Bates3306 2  1  7 
 B3 : MIFC Maroon B0503 3 1  0  5 
 B4 : Whatcom FC Ra - B05 Blue0000 0  -16  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Bainbridge Island FC B05 Blue3339 3  18  20 
 C2 : Seattle United West B05 Blue3036 2  3  12 
 C4 : Lake Hills Blue Devils B050033 1  -11  6 
 C3 : Cascade FC B05 Green0000 0  -10  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D3 : Crossfire Select B05 White Woodward3036 2  1  3 
 D2 : LSDSC Lakewood United 05 Blue0314 1  2  6 
 D1 : Seattle United SH B05 Blue0314 1  0  4 
 D4 : Rush Select B05 A3003 1  -3  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : Southlake Select B05 Red3317 2  6  9 
 E2 : NSC B05 White Synergy3317 2  5  8 
 E4 : Newport FC B0500 0 0  -4  1 
 E3 : Seattle United NE B05 Blue00 0 0  -7  3 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357058  Petrovitsky Park  09:00 AM  2 A2 vs A3Valor Soccer - B05 Select Gold 7 vs.Seattle United South B05 Blue0
 357063  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 B4 vs B1Whatcom FC Ra - B05 Blue 0 vs.Crossfire Select B05 Black Zlateff12
 357076  Lakes High School  10:00 AM  1 D2 vs D3LSDSC Lakewood United 05 Blue 1 vs.Crossfire Select B05 White Woodward2
 357057  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A4 vs A1Northwest United - BU15 White 1 vs.Irish Lions8
 357081  Newport Hills Park  11:00 AM  1 E4 vs E1Newport FC B05 0 vs.Southlake Select B05 Red2
 357064  TBD   --    --  B2 vs B3Crossfire Select B05 Red L. Bates 3 vs.MIFC Maroon B050
 357082  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 E2 vs E3NSC B05 White Synergy 4 vs.Seattle United NE B05 Blue1

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357062  Islander Middle School  11:00 AM  MS B3 vs B4MIFC Maroon B05 5 vs.Whatcom FC Ra - B05 Blue2
 357069  Robinswood Park  03:00 PM  EA C4 vs C1Lake Hills Blue Devils B05 3 vs.Bainbridge Island FC B05 Blue11
 357075  Kasch Park Sports Complex  04:00 PM  2 D4 vs D1Rush Select B05 A 2 vs.Seattle United SH B05 Blue1

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357072  Ingraham High School  09:00 AM  N C2 vs C4Seattle United West B05 Blue 6 vs.Lake Hills Blue Devils B052
 357077  Twin Ponds  09:00 AM  1 D1 vs D3Seattle United SH B05 Blue 1 vs.Crossfire Select B05 White Woodward0
 357083  Maywood Middle  09:00 AM  1 E1 vs E3Southlake Select B05 Red 6 vs.Seattle United NE B05 Blue2
 357059  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  1 A1 vs A3Irish Lions 6 vs.Seattle United South B05 Blue0
 357078  Lakes High School  11:00 AM  1 D2 vs D4LSDSC Lakewood United 05 Blue 3 vs.Rush Select B05 A0
 357066  TBD   --    --  B2 vs B4Crossfire Select B05 Red L. Bates 3 vs.Whatcom FC Ra - B05 Blue0
 357071  Battle Point Park  02:00 PM  1 C1 vs C3Bainbridge Island FC B05 Blue 3 vs.Cascade FC B05 Green0
 357084  North Creek 1  03:00 PM  1 E2 vs E4NSC B05 White Synergy 3 vs.Newport FC B051

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357055  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  1 A1 vs A2Irish Lions 11 vs.Valor Soccer - B05 Select Gold1
 357061  TBD   --    --  B1 vs B2Crossfire Select B05 Black Zlateff 6 vs.Crossfire Select B05 Red L. Bates1
 357056  Garfield HS  12:30 PM  1 A3 vs A4Seattle United South B05 Blue 0F vs.Northwest United - BU15 White
Forfeited Game
0
 357068  Jeanne Hansen Park  01:30 PM  #2 C3 vs C4Cascade FC B05 Green 0 vs.Lake Hills Blue Devils B051
 357073  Shoreline Center  01:30 PM  A D1 vs D2Seattle United SH B05 Blue 2 vs.LSDSC Lakewood United 05 Blue2
 357074  Perrigo Community Park  02:00 PM  1 D3 vs D4Crossfire Select B05 White Woodward 1 vs.Rush Select B05 A0
 357079  Hazen High School  02:30 PM  1 E1 vs E2Southlake Select B05 Red 1 vs.NSC B05 White Synergy1
 357067  Bainbridge High School  05:30 PM  1 C1 vs C2Bainbridge Island FC B05 Blue 7 vs.Seattle United West B05 Blue0

Bracket - Friday, January 17, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357070  Magnuson  06:30 PM  6 C2 vs C3Seattle United West B05 Blue 6 vs.Cascade FC B05 Green0

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357060  Tahoma High School  11:00 AM  1 A2 vs A4Valor Soccer - B05 Select Gold 10 vs.Northwest United - BU15 White0

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 357080  Lower Woodland  02:45 PM  2 E3 vs E4Seattle United NE B05 Blue   vs.Newport FC B05 
 357065  Marymoor Park  03:00 PM  2 B1 vs B3Crossfire Select B05 Black Zlateff   vs.MIFC Maroon B05 

Quarter Final - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 357048  TBD   --    --  First of A   vs.WC3 
 357050  TBD   --    --  First of B   vs.WC2 
 357051  TBD   --    --  First of C   vs.WC1 
 357049  TBD   --    --  First of D   vs.First of E