Team Schedules - Boys U19 Div A
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Crossfire Select B01 Taylor33 x6 2  11  11 
 A3 : Crossfire Select B02 Toon30 x3 1  3  5 
 A2 : Seattle United West B01 Blue0  x0 0  -5  0 
 A4 : Southlake Select B02 Eagles0  x0 0  -9  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : IFC B01 Select Red/Schmeck33 x6 2  6  8 
 B1 : Seattle United NE B01 Blue33 x6 2  3  5 
 B3 : Lake Hills Inferno B0200 x0 0  -3  2 
 B4 : NSC B01 Green00 x0 0  -6  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Bainbridge Island FC B01 Blue330 6 2  3  8 
 C2 : Crossfire Select B02 Luna113 5 1  3  5 
 C3 : MIFC Maroon B01/02103 4 1  -1  2 
 C5 : IFC B02 Select Red/Schmeck03104 1  -2  6 
 C4 : Seattle United South B02 Blue030 3 1  -3  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D3 : NSC Vortex B02 Green11338 2  9  17 
 D1 : Terrace Brier Arsenal313 7 2  12  17 
 D2 : Seattle United SH B01 Blue313 7 2  8  10 
 D4 : PSA Force B01 Huestis03003 1  -2  4 
 D5 : Valor Soccer - B02 Select Gold00000 0  -27  0 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354273  Shoreline Center  05:00 PM  B D2 vs D4Seattle United SH B01 Blue 2 vs.PSA Force B01 Huestis0

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354267  TBD   --    --  D5 vs D1Valor Soccer - B02 Select Gold 0 vs.Terrace Brier Arsenal10
 354252  TBD   --    --  B2 vs B3IFC B01 Select Red/Schmeck 2 vs.Lake Hills Inferno B021
 354258  Perrigo Community Park  12:00 PM  1 C2 vs C3Crossfire Select B02 Luna 0 vs.MIFC Maroon B01/020
 354257  Central Park  12:00 PM  4 C5 vs C1IFC B02 Select Red/Schmeck 2 vs.Bainbridge Island FC B01 Blue4
 354245  Hazen High School  12:30 PM  1 A4 vs A1Southlake Select B02 Eagles 0 vs.Crossfire Select B01 Taylor9
 354268  Shorecrest HS  12:30 PM  1 D2 vs D3Seattle United SH B01 Blue 2 vs.NSC Vortex B02 Green2
 354246  Loyal Heights  12:45 PM  1 A2 vs A3Seattle United West B01 Blue 0 vs.Crossfire Select B02 Toon5
 354251  Woodinville Sports Field  02:00 PM  1 B4 vs B1NSC B01 Green 1 vs.Seattle United NE B01 Blue2

Bracket - Friday, January 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354261  Bainbridge High School  06:30 PM  1 C1 vs C3Bainbridge Island FC B01 Blue 3 vs.MIFC Maroon B01/021

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354272  TBD   --    --  D4 vs D5PSA Force B01 Huestis 3 vs.Valor Soccer - B02 Select Gold0
 354271  Lynnwood High School  01:00 PM  3 D1 vs D3Terrace Brier Arsenal 5 vs.NSC Vortex B02 Green5
 354262  Georgetown  02:00 PM  1 C4 vs C5Seattle United South B02 Blue 2 vs.IFC B02 Select Red/Schmeck3

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354248  Ingraham High School  10:30 AM  N A2 vs A4Seattle United West B01 Blue   vs.Southlake Select B02 Eagles 
 354270  TBD   --    --  D5 vs D2Valor Soccer - B02 Select Gold 0 vs.Seattle United SH B01 Blue6
 354253  TBD   --    --  B1 vs B3Seattle United NE B01 Blue 3 vs.Lake Hills Inferno B021
 354260  Central Park  12:00 PM  4 C5 vs C2IFC B02 Select Red/Schmeck 1 vs.Crossfire Select B02 Luna1
 354266  Woodinville Sports Field  02:00 PM  1 D3 vs D4NSC Vortex B02 Green 2 vs.PSA Force B01 Huestis1
 354259  Garfield HS  02:30 PM  1 C4 vs C1Seattle United South B02 Blue 2 vs.Bainbridge Island FC B01 Blue1
 354247  Marymoor Park  03:00 PM  1 A1 vs A3Crossfire Select B01 Taylor 2 vs.Crossfire Select B02 Toon0
 354254  Central Park  03:00 PM  4 B2 vs B4IFC B01 Select Red/Schmeck 6 vs.NSC B01 Green1
 354269  Marysville Pilchuck HS  06:30 PM  1 D4 vs D1PSA Force B01 Huestis 0 vs.Terrace Brier Arsenal2

Bracket - Saturday, January 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354264  Islander Middle School  11:00 AM  MS C3 vs C5MIFC Maroon B01/02 1 vs.IFC B02 Select Red/Schmeck0
 354263  Perrigo Community Park  12:00 PM  1 C2 vs C4Crossfire Select B02 Luna 4 vs.Seattle United South B02 Blue1
 354274  TBD   --    --  D3 vs D5NSC Vortex B02 Green 8 vs.Valor Soccer - B02 Select Gold0

Bracket - Sunday, January 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354249  Shoreline Center  02:30 AM  A B1 vs B2Seattle United NE B01 Blue   vs.IFC B01 Select Red/Schmeck 
 354255  Battle Point Park  10:00 AM  1 C1 vs C2Bainbridge Island FC B01 Blue   vs.Crossfire Select B02 Luna 
 354256  Islander Middle School  11:00 AM  MS C3 vs C4MIFC Maroon B01/02   vs.Seattle United South B02 Blue 
 354243  Marymoor Park  01:00 PM  1 A1 vs A2Crossfire Select B01 Taylor   vs.Seattle United West B01 Blue 
 354265  Lynnwood High School  01:00 PM  3 D1 vs D2Terrace Brier Arsenal   vs.Seattle United SH B01 Blue 
 354244  Marymoor Park  03:00 PM  1 A3 vs A4Crossfire Select B02 Toon   vs.Southlake Select B02 Eagles 
 354250  Wilburton Park  05:30 PM  2 B3 vs B4Lake Hills Inferno B02   vs.NSC B01 Green 

Quarter Final - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 311465  TBD   --    --  First of A   vs.Second of B 
 311467  TBD   --    --  First of B   vs.Second of A 
 311468  TBD   --    --  First of C   vs.Second of D 
 311466  TBD   --    --  First of D   vs.Second of C